Λειτουργία Σχολείων Τρίτη 8-01-2019.

Θέμα: Λειτουργία Παιδικού Σταθμού – Νηπιαγωγείου – Δημοτικού

Αγαπητοί γονείς,

Αφού σας ευχηθούμε καλή χρονιά θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι μέχρι στιγμής (21:00) δεν έχουμε καμία επίσημη ανακοίνωση για την αυριανή λειτουργία των σχολείων λόγω κακοκαιρίας.

Παρακαλούμε να ενημερώνεστε από την επίσημη ιστοσελίδα ή το Facebook της Περιφέρειας Αττικής και του Δήμου Παλαιού Φαλήρου, όπου ανήκει το σχολείο μας.

Αν δεν υπάρξει επίσημη ενημέρωση, το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Αν οι οδηγίες είναι να παραμείνουν κλειστά Νηπιαγωγεία και Δημοτικά (Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση) αλλά να λειτουργήσουν οι Παιδικοί Σταθμοί, ο Παιδικός μας Σταθμός θα λειτουργήσει κανονικά. Για λόγους ασφαλείας όμως δε θα γίνουν τα δρομολόγια των σχολικών αυτοκινήτων και η μεταφορά των παιδιών θα γίνει από τους γονείς.

Σας υπενθυμίζουμε ότι ο αριθμός του κινητού τηλεφώνου, έκτακτης ανάγκης, του σχολείου είναι 697 185 0969.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου